Padina
 
HomeHome  Log in  Register  
Share | 
 

 U ktorých vážnych ochoreniach je nedostatok vitamínu

Go down 
AuthorMessage
anapovolni

avatar


PostSubject: U ktorých vážnych ochoreniach je nedostatok vitamínu   Sat 7 Jun 2008 - 21:38

Dr. Matthias Rath, bol hlavným pomocníkom Linusa Paulinga , vedca, dvojnásobného nositeľa Nobelovej ceny, bol vedúcim jeho laboratória zaoberajúcim sa srdcovo-cievnymi ochoreniami. Podľa Dr. Ratha samotná vysoká hladina cholesterolu nezapríčiňuje také vážne problémy ako sú vysoký tlak, infarkt alebo mŕtvica. Predpokladom týchto vážnych problémov je, že steny ciev obsahujú málo kolagénu. Kolagény sú molekuly na posilnenie odolnosti nášho tela a cievneho systému organizmu. „Čím viac je vitamínu C, tým viac je kolagénu, tým odolnejšie sú steny ciev a o to menej je srdcových záchvatov. Telo zvierat produkuje potrebné množstvo vitamínu C, preto sú u nich zriedkavé srdcové záchvaty. My ľudia nie sme schopný vytvoriť ani len molekulu z tohto vitamínu, prídavkom je, že naša strava obsahuje často príliš málo vitamínov , preto sa náš cievny systém oslabne a vytvoria sa usadeniny. Tieto usadeniny vznikajú na tých miestach, kde sú steny ciev vystavené mechanickej záťaže, tak pôsobí napríklad tlkot srdca na koronárne cievy.“ Podľa výskumov Dr. Ratha steny ciev nepoškodzuje vysoká hladina cholesterolu, ale dôsledkom nedostatku vitamínu C je málo kolagénu, preto cievny systém zoslabne, to je prvoradá príčina.
Viď: www.dr-rath-foundation.org
Faktom je, že 53 % ľudí na Slovensku zomiera na srdcovo-cievne ochorenia. Pomer sa nezlepšuje. Je faktom, že ľudia na Slovensku užívajú málo vitamínu C?

Nie len situácia s vitamínom C je katastrofálna. Preštudujte si nasledujúcu tabuľku, a porozmýšľajte, koľko druhov vitamínu je v ČERSTVO nazbieraných rastlinách a koľko obsahuje ČERSTVO získané surové mäso, a koľko toho zostáva, kým sa
Back to top Go down
http://www.povolni.webovastranka.sk
 
U ktorých vážnych ochoreniach je nedostatok vitamínu
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Forum Padina  :: Forum :: Forum Padina-Slovensky forum :: Rôzne temy-
Jump to: