Padina
 
HomeHome  Log in  Register  
Share | 
 

 TRAVIAN

Go down 
AuthorMessage
Alexi Laiho

avatar


PostSubject: TRAVIAN   Wed 18 Jun 2008 - 15:19

Травиан је Браузер-игрица у којој се игра са хиљаду играча у једном свету у којем се почиње као један поглавица једног малог села. Sve je besplatno!
http://rs.travian.com/?from=com
(JA - Adam Jonas savez TREF)

-------------------
slovensky
-------------------
Travian je strategická webová počítačová hra nemeckej spoločnosti Travian Games GmbH. Princípom hry je rozvoj hráčových miest. Hra je situovaná do obdobia neskorej antiky. Hráč si môže vybrať jeden z národov: Rimania,

Germáni a Galovia. Každý národ má svoje výhody a nevýhody: Galovia sú dobrí obrancovia, Germáni útočníci a Rimania sú univerzálni. V hre si hráč zlepšuje surovinové polia, stavia budovy, trénuje vojakov, útočí na ostatných hráčov, alebo nadväzuje s ostatnými hráčmi spojenectvá.

Na ôsmych slovenských serveroch je registrovaných viac ako 100 000 hráčov a počet sa stále zvyšuje.

Čas hry sa pohybuje medzi 6 mesiacmi na Speed serveroch a 13 mesiacmi na obyčajných.

Cieľom hry je postaviť Div Sveta (hráčmi často označovaný ako DS).


Hru možno hrať bezplatne, hráč má širšie možnosti, pokiaľ si priplatí nadstavbový balíček.

Surovinové
------------------------
Drevorubač – ťaží drevo.
Hlinená baňa – ťaží hlinu.
Železná baňa – ťaží železo.
Obilné pole – pestuje obilie.
Píla – zvyšuje produkciu dreva, najviac o 25% pri úrovni 5 (každá úroveň +5%).
Tehelňa – zvyšuje produkciu hliny, najviac o 25% pri úrovni 5 (každá úroveň +5%).
Zlieváreň – zvyšuje produkciu železa, najviac o 25% pri úrovni 5 (každá úroveň +5%).
Mlyn – zvyšuje produkciu obilia, najviac o 25% pri úrovni 5 (každá úroveň +5%).
Pekáreň – v spojení s mlynom zvyšuje produkciu obilia o 50% pri úrovni 5 (každá úroveň +5%).
Sklad surovín – s rastúcou úrovňou rastie kapacita skladov pre drevo, hlinu a železo.
Sýpka – s rastúcou úrovňou rastie kapacita skladu pre obilie.

Vojenské
----------------------
Kováčska dielňa – zvyšuje útočnú silu armády.
Zbrojnica – zlepšuje obranu.
Aréna – zvyšuje rýchlosť armády.
Bod stretnutia – odtiaľ armáda útočí.
Kasárne – tréning pešiakov.
Stajne – tréning jazdcov.
Dielňa – produkcia katapultov a baranidiel.
Akadémia – vývoj nových druhov vojakov.
Veľké kasárne – možnosť trénovať viac vojakov súčasne.
Veľká stajňa – možnosť trénovať viac jazdcov súčasne.
Pasce – chytajú útočníkov.
Hrdinský dvor – tréning hrdinu (od 10. úrovne je hráčovi umožnené anektovat susedné oáz


Infraštruktúra
Hlavná budova – v hlavnej budove bývajú stavitelia, zvyšovanie úrovne zrýchľuje stavanie.
Trhovisko – na trhovisku sa obchoduje so surovinami, zvyšovanie úrovne zväčšuje počet obchodníkov.
Ambasáda – v ambasáde bývajú diplomati, na prvej úrovni môže hráč vstúpiť do aliancie, od tretej úrovne môže vytvoriť vlastnú alianciu.
Úkryt – do úkrytu možno skryť suroviny, tieto útočník nemôže ukoristiť.
Radnica – umožňuje poriadať slávnosti a zvyšovať tak počet kultúrnych bodov.
Rezidencia – malý palác v ktorom prebýva kráľ počas návštevy, kým stojí rezidencia, nemožno dedinu dobyť.
Palác – v paláci žije kráľ, dedina v ktorej stojí palác sa stáva hlavnou dedinou, hlavná dedina nemôže byť dobytá.
Obchodná kancelária – v ochodnej kancelárii sa zdokonaľujú obchodníci - zvyšuje sa ich kapacita.
Kamenár – zvyšuje odolnosť budov proti útoku.
Veľký sklad – zvyšuje skladovú kapacitu.
Veľká sýpka – zvyšuje skladovú kapacitu.

Rimania [upraviť]
Legionár - Legionár je pešia univerzálna jednotka Rímskeho impéria. Trénovaná v mnohých smeroch, je užitočný v útoku rovnako ako v obrane.
Pretorián - Pretoriáni boli pôvodne trénovaní pre osobnú ochranu rímskeho Senátu. Preslávili sa skvelými schopnosťami v defenzívnej taktike. Menej zdatní sú v boji s jazdeckou pechotou.
Imperián - Imperián je základnou útočnou jednotkou rímskych légii. Rýchly a silný Imperián je postrachom každého obrancu. Tieto schopnosti majú však aj svoju cenu: trénovanie je dlhé a drahé.
Equites Legáti - Equites Legáti sú špehovia rímskej armády. Sú veľmi rýchli a schopní tajne odhaliť stav nepriateľskej armády, surovín a defenzívnych jednotiek.
Equites Imperatoris - Equites Imperatoris sú základnou jazdnou pechotou Rimanov. Nie príliš rýchli, ale dobre vyzbrojení a obrnení.
Equites Caesaris - Equites Caesaris sú jednotky ťažkej jazdnej pechoty. Sú veľmi dobre vyzbrojení aj obrnení, ale sú pomalší ako *Equites Imperatoris a môžu niesť menšie množstvo surovín.
Rímske baranidlo - Baranidlo je ťažká zbraň, ktorá podporuje útok pešej a jazdeckej pechoty. Jeho úlohou je zničiť hradby nepriateľa a uľahčiť tak prístup svojim útočníkom. Samo o sebe nemá schopnosť obrany, preto je pre jeho efektívne využitie potrebný doprovod vojenských jednotiek.
Ohnivý katapult - Ohnivý katapult je zbraň, pomocou nej búrate budovy a surovinové doly. Sama o sebe má takmer nulovú schopnosť obrany, preto by mala byť vždy doprevádzaná armádou.
Senátor - Senátor je ľudom zvolený vodca. Je to skúsený rečník a vie, ako presvedčiť ľud, aby ho nasledoval. Svoju prácu ovláda tak dobre, že dokáže dokonca donútiť obyvateľstvo nepriateľských dedín, aby sa pridalo k tvojmu národu.

Germáni
Pálkar - Pálkar je najlacnejšia jednotka v Traviane. Je rýchle trénovaný, priemerný v útoku a jeho brnenie nie je najsilnejšie. Pri stretnutí s jazdnou pechotou veľmi ľahko podľahne.
Oštepár - Oštepár je v obrane veľmi účinnou jednotkou ale neodporúča sa ho použiť ako útočnú jednotku, lebo jeho útočná sila je nízka.
Bojovník so sekerou - Bojovník so sekerou je najsilnejšia pešia jednotka Germánov. Je silný v útoku a zaisťuje priemernú obranu, je ale pomalší a drahší než ostatné jednotky.
Špeh - Niesú veľmi rýchli alé su taktiež schopní tajne odhaliť stav nepriateľskej armády, surovín a defenzívnych jednotiek.
Rytier - Rytier je dobre vybavený ťažkoodenec, ktorý zaručuje kvalitnú obranu. Pešia pechota môže len ťažko zápasiť s jeho pevnými štítmi.
Teuton jazdec - Teuton jazdec je silný bojovník, pred ktorým sa nepriatelia so strachom klaňajú k zemi. Je taktiež kvalitný obranca proti nepriateľskej jazdnej pechote, avšak jeho trénovanie je drahé a výživa nákladná spotrebuje 3 obilia na hod.
Germánske baranidlo - Germánske baranidlo je ťažká zbraň, ktorá podporuje útok pešej a jazdeckej pechoty. Jeho úlohou je zničiť hradby nepriateľa a uľahčiť tak prístup svojim útočníkom.
Katapult - Katapult je zbraň, pomocou nej búrate budovy a surovinové doly. Sama o sebe má takmer nulovú schopnosť obrany, preto by mala byť vždy doprevádzaná armádou.
Kmeňový vodca - Germáni si vyberajú vodcov zo svojich radov. Novo zvolený vodca musí byť vzdelaný v bojových stratégiách, ale musí mať aj odvahu a ovládať rečnícke umenie. Vďaka týmto schopnostiam dokáže donútiť obyvateľstvo ostatných dedín, aby sa vzdali lojality voči svojej pôvodnej dediny.

Galovia
Falanx - Falanx je základná pešia jednotka Galov a je taktiež relativne lacná a rýchlo produkovaná. Jeho útočná sila je minimálna, ale v obrane proti pešej a jazdeckej pechote dokazuje svoje kvality.
Šermiar - Šermiari sú nákladnejší ako Falanxovia, zato sú ale veľmi silní v útoku. Naopak slabší sú v obrane, hlavne proti jazdeckej pechote.
Sliedič - Sliedič je galský špeh. Je neuveriteľné rýchly a schopný vysliediť stav nepriateľskej armády, surovín alebo obrany.
Theutates Blesk - Theutates Blesk je najrýchlejšia jednotka. Vyniká ako v silnom útoku tak vo vysokej kapacite surovín, ktoré unesú. V obrane je len priemerný.
Druid jazdec - Druid jazdec je priemerná jazdecká jednotka vybavená predovšetkým pre obranu. Hlavný účel Druidských jazdcov je obrana proti pechote. Jeho cena a udržiavanie je relatívne nákladné.
Haeduan - Haeduan je základnou galskou zbraňou pri stretnutí s jazdeckou pechotou v útoku aj v obrane. Ťažko im v týchto smeroch môže niekto konkurovať.
Drevené baranidlo - Baranidlo je ťažká zbraň, ktorá podporuje útok pešej a jazdeckej pechoty. Jeho úlohou je zničiť hradby nepriateľa a uľahčiť tak prístup svojim útočníkom.
Vojenský katapult - Vojenský katapult je zbraň, pomocou nej búrate budovy a surovinové doly. Sama o sebe má takmer nulovú schopnosť obrany, preto by mala byť vždy doprevádzaná armádou.
Náčelník - Každý kmeň chová v úcte staršieho a skúsenejšieho bojovníka, ktorý presvedčuje obyvateľov z ostatných dedín, aby sa pridali k jeho kmeňu.


*******************
srpski
*******************
Travian je brauzer igrica, programirana u PHP-u, i igra se direktno na Internetu pomoću veb pretraživača. Dok je Travian strateška igra, sa događajima i neograničenim resursima u stvarnom vremenu, ne treba se mešati sa drugim igricama istog žanra. Igrači počinju sa jednim selom, ali žele da naprave imperiju. Ne mora se preuzimati, instalirati ili dodavati dodaci, mada se grafički paket može preuzeti da bi se smanjilo čekanje pri učitavanju stranice. Posle registracije, igrači mogu početi da igraju Travian odmah, besplatno. Travian nudi i više opcija kao što je igranje preko mobilnog telefona, ali za određenu cenu. Takođe, opcija "Plus" dodaje nove alatke čija je početna cena 2,99 dolara mesečno.

Svaki igrač počinje sa jednim selom i kako se šire,mogu na jednom polju (A ima ih mnogo u Travian „svetu“) da naprave druga sela ili mogu zauzimati sela drugih igrača.Veličina/kapacitet zgrada i se meri „nivoima“.Da bi se napravile nove zgrade treba se sakupljati resorsi,a da bi se mogle otključati nove zgrade treba se unapredjivati stare.

Igrač počinje sa jednim selom koji je glavni grad njegovog domena (carstva).Medjutim,kako igrač dovija sve vise i vise sela on može napraviti „Palatu“ i onda može da i druga sela postanu njegov glavni grad.

Svaok selo se sastoji iz dva dela:unutrašnja sekcija (tu se nalaze sve zgrade) i spoljašna sekcija (tu se nalaze resursi koji su potrebni za razvijanje sela).

******************
hrvatski
----------
Travian je web bazirana strateška igra. Najviše podsjeća na Civilizaciju, no radi specifičnog medija (web) ne radi se ni o klasičnoj real-time strategiji, niti turn-based strategiji.

U igri možete izabrati narod s kojim igrate:
Rimljane (napadačke i obrambene sposobnosti)
Gale (obrambeno orijentirani)
Teutonce (napadački orijentirani)
Natare (pleme koje dolazi na kraju servera-NPC, Natare ne možete igrati)
Na početku dobijete svoje naselje (grad), koji ima 19 lokacija za građenje, te oko grada imate 18 polja s radilištima (resursima).

Postoje 4 vrste radilišta:
farma (hrana)
glinokop (glina)
rudnik (željezo)
šuma (drvo)

Postoji 9 vrsta naselja:
Gl-4,Že-4,Dr-4,Hr-6 (standardno)
Gl-5,Že-3,Dr-4,Hr-6
Gl-5,Že-4,Dr-3,Hr-6
Gl-3,Že-5,Dr-4,Hr-6
Gl-4,Že-5,Dr-3,Hr-6
Gl-3,Že-4,Dr-5,Hr-6
Gl-4,Že-3,Dr-5,Hr-6

i takozvani Crooperi:
Gl-3,Že-3,Dr-3 Hr-9 (9 crooperno)
Gl-1,Že-1,Dr-1,Hr-15 (15 crooperno)

Karta se sastoji od 4 kvadrata:
+,-
+,+
-,+
-,-

Travian, za razliku od većine drugih igara koje se igraju u web preglednicima, ima svoj kraj, svaki server završava gradnjom svjetskog čuda do stote razine (rabe se anglizmi WW - world wonder za svjetsko čudo i level za razinu, nivo).

Da bi napravili WW morate imati 2 plana za gradnju WW-a, jedan vi a jedan netko drugi u savezu. Natari s planovima za gradnju puštaju se od 280-og pa do 300-tog dana od početka servera. Da bi sagradili WW do kraja treba imati velike količine obrambene vojske, svih materijala a ponajviše hrane te odlične saveznike i igrače u vašem savezu. Natari napadaju na svakoj petoj razini izgrađenog svjetskog čuda, oni u načelu vam ne mogu srušiti WW, ali definitivno mogu oništiti obrambenu vojsku u vašem naselju, te vaši neprijatelji to mogu iskoristiti i poslati veliku vojsku na vas zajedno s puno ovnova (da unište zid i obrambeni bonus koji dobivate s njim) te ne samo WW, ako unište velike žitnice vojska se neće moći hraniti, ako unište velika skladišta, nećete moći praviti WW jer to traži puno materijala. Tu je potrebna velika kolegijalnost i spretnost vođenja cijele operacije.
Back to top Go down
http://www.adamjonas.webovastranka.sk
Elena!

avatar


PostSubject: Re: TRAVIAN   Fri 20 Jun 2008 - 12:26

@Alexi Laiho wrote:
Травиан је Браузер-игрица у којој се игра са хиљаду играча у једном свету у којем се почиње као један поглавица једног малог села. Sve je besplatno!
http://rs.travian.com/?from=com
(JA - Adam Jonas savez TREF)

o com sa tu robi :19:

ti si poglavica :19: Razz
Back to top Go down
Alexi Laiho

avatar


PostSubject: Re: TRAVIAN   Sat 28 Jun 2008 - 18:03

pa da sa aj tak poviedať. razvijas svoju dedinu a blablabla... precitaj si upuctvo aj inštrukcie.
Back to top Go down
http://www.adamjonas.webovastranka.sk
chert
PostSubject: Re: TRAVIAN   Thu 30 Oct 2008 - 15:04

evo link

http://www.travian.rs/?uc=rs3_50

ak sa prihalsite preko tohto linka pomozete mi


ak voljakto uz hra , moj nick je Dr.Feelgood
Back to top Go down
Alek

avatar


PostSubject: Re: TRAVIAN   Thu 30 Oct 2008 - 15:33

ja tuto hru nekapiram,ked pride alexi mohov bi nam troha objasnit
Back to top Go down
Sponsored content
PostSubject: Re: TRAVIAN   

Back to top Go down
 
TRAVIAN
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Forum Padina  :: Forum :: Forum Padina-Slovensky forum :: Rôzne temy-
Jump to: