Padina
 
HomeHome  Log in  Register  
Share | 
 

 nová Základná škola v Starej Pazove

Go down 
AuthorMessage
Forum.

avatar


PostSubject: nová Základná škola v Starej Pazove   Tue 21 Jul 2009 - 17:50Rozhodnutím Zhromaždenia obce v Starej Pazove je založená nová Základná škola Simeona Aranického a nachádza sa v Ulici Boška Buhu bez čísla. Naplánované je, že nová škola s prácou začne od 1. septembra 2009.

Uvedeným rozhodnutím určená je i teritoriálna príslušnosť, na základe ktorej by žiaci z vyše 30 ulíc v meste (Loveckej, Sime Šolaju, Jána Tóta, Jána Bottu, Miroslava Antića, Michala Babinku, Jána Slamaja, Štúrovej, Sama Chalupku, Boška Buhu, Jána Husa, Masarykovej, Fruškohorskej, Dositejovej, Miloša Crnjanského, Golubinskej cesty, Cyrila a Metoda, Kanálskej, Danila Kiša, Branislava Nušića, Šafárikovej, Ďura Domoniho, Baštovanskej, Prof. Michala Filipa, Jána Baka, Tajovského, Janka Čmelíka, Njegoševej, Jána Čajaka, Jarkovačkej, Železničnej, Savu Kovačevića a ešte niekoľkých nových menších ulíc) mali od nového školského roka 2009/2010 chodiť do tejto ZŠ.

V týchto dňoch v Starej Pazove sa koná anketovanie rodičov z uvedených ulíc, aby sa v čím kratšej lehote vyjadrili, či súhlasia, aby ich dieťa od 1. septembra navštevovalo túto novú školu. Rodičia, ktorí súhlasia, potrebné doklady majú doručiť odbornej službe Základnej školy B. Palkovljevića Pinkiho v Starej Pazove.

Dočasný Školský výbor ZŠ Simeona Aranického na zasadnutí 1. júla za úradujúcu riaditeľku vymenoval Slađanu Bursaćovú, profesorku triednej výučby z Vojky.

Ináč táto nová škola v Starej Pazove podľa súčasnej vybavenosti a metodológie prác patrí medzi 12 experimentálnych škôl v Srbsku. Škola je vystavaná z prostriedkov Ministerstva osvety a za podpory Európskej investičnej banky. Obec Stará Pazova zabezpečila lokalitu a infraštruktúrne ju vybavila. Toho času sa pri novej pazovskej škole upravuje okolie a Direkcia pre výstavbu Obce Stará Pazova má ešte vystavať chodníky vôkol školy. Voľbu osvetových pracovníkov a sprievodného personálu má na starosti Ministerstvo osvety a Pokrajinský sekretariát pre vzdelávanie.
Back to top Go down
 
nová Základná škola v Starej Pazove
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Forum Padina  :: Forum :: Forum Padina-Slovensky forum :: Slovensky forum-
Jump to: