Padina
 
HomeHome  Log in  Register  
Share | 
 

 Kangal

Go down 
AuthorMessage
Forum.

avatar


PostSubject: Kangal   Wed 19 Aug 2009 - 17:52

KANGAL
ANADOLSKI PASTIRSKI PAS
COBAN KOEPEGI
ANATOLSKY OVČIAK
ANATOLSKY PASTIERSKY PES
CARABASH
GOBAN COPEGI
Iskonski se upotrebljavao za čuvanje stada od vukova. Uporan u radu, može da podnese ekstremne hladnoće i toplotu.Anadolski pastirski pas je pas čuvar, čija prošlost doseže daleko unazad, prema čemu njegovo poreklo, verovatno ide unazad, sve do lovačkih pasa u Mesopotamiji.Snažan, uspravan, velikog formata, pun snage. Pas čuvar sa širokom snažnom glavom i gustom duplom dlakom. Mora biti veliki i izdržljiv. Kreće se velikom brzinom.Uravnotežen i neustrašiv bez ikakve agresivnosti, nezavisan, veoma inteligentan i vodljiv. Ponosan i dostojan svakog povijerenja. Svom gospodaru je privržen i lojalan. Odrasli psi su nepovjerljivi prema strancima.(Slovenčina)
Anatolský ovčiak
(Goban köpegi)

- pôvod plemena: Turecko
- vznik plemena: stredovek
- pôvodné určenie: stráženie stád
- iné názvy: Carabash, Corban kopegi, kangal, anatolský pastiersky pes
Charakter:
Karabaš je plemeno zo stredného Turecka a je úzko prepojené s východotureckými vlkmi, medveďmi a šakalami. Je strážnym psom, nie je veľmi spoločenský, ale vďaka svojej inteligencii a vernosti je schopný prispôsobiť sa rodinnému prostrediu.

Asi pred tisíc rokmi vstúpili po turecky hovoriaci ľudia do Malej Ázie a priniesli so sebou veľké psy na ochranu stád. Anatolský ovčiak pochádza z nich

Back to top Go down
 
Kangal
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Forum Padina  :: Razne teme :: Životinje :: Psi-
Jump to: